Ukazał się kolejny numer naszej szkolnej gazety. Zapraszamy do lektury i na stronę redakcyjną.
19. NUMER OSADNICZKA
"KAŻDY, KTO MA SILNĄ WOLĘ, MOŻE WYGRAĆ W NASZEJ SZKOLE"
ZNAMY WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTANIA
Dnia 08 XII 2015 roku miało miejsce rozstrzygnięcie Szkolnego Etapu Międzyklasowego Konkursu Czytania nr_1, w którym wzięli udział uczniowie klas: II b, III a i III b.
Konkurs trwał trzy tygodnie – od 12 października do 31 października włącznie - i polegał na samodzielnym czytaniu przez dzieci dowolnie wybranych treści oraz odbywał się przy aktywnej współpracy z rodzicami, którzy na indywidualnych kartach konkursowych ucznia, własnoręcznym podpisem potwierdzali czas, jaki dziecko poświęciło na czytanie.
Komisja Konkursowa, po przeanalizowaniu kart konkursowych uczniów oraz kart ewaluacyjnych sporządzonych przez wychowawców - spośród wszystkich uczestników biorących udział w konkursie wytypowała - zgodnie z regulaminem - sześciu zwycięzców. Wygrały dzieci, które na trening umiejętności czytania poświęciły więcej czasu, niż wymagane regulaminem minimum konkursowe potrzebne do odniesienia sukcesu na etapie klasowym oraz uzyskały w ten sposób najwyższe procentowo wyniki w szkole.
Duże zaangażowanie uczestników konkursu sprawiło, że Komisja przyznała sześć dodatkowych wyróżnień tym uczniom, których wysokie wyniki również zasługiwały na nagrodę.
OTO LISTA ZWYCIĘZCÓW:
- 1 miejsce: Marcin Królikowski: II b – 247% wymaganego minimum konkursowego;
- 2 miejsce: Dawid Maj: II b - 192 %
- 3 miejsce: Nina Nowak: III a - 165%
- 4 miejsce: Michał Białorusów: III a - 164 %
- 5 miejsce: Brojanowski Gabriel: III b – 152%
- 6 miejsce: Bartosz Gajtkowski: III b - 135 %
WYRÓŻNIENIA:
- 1 wyróżnienie: Gabriel Miećko: kl. III b – 131% wymaganego minimum konkursowego;
- 2 wyróżnienie: Wiktor Mużyłowski: kl. III a – 131%
- 1 wyróżnienie: Igor Łuczak – kl. II b – 129 %
- 1 wyróżnienie: Mateusz Mandziej – kl. III a - 121%
- 1 wyróżnienie: Szychowska Nikola –kl. III b - 120 %
- 1 wyróżnienie: Julia Bonat – kl. III a – 120 %
Zwycięzcy szkolnego etapu konkursu, oprócz gromkich braw i honorowych tytułów: „Mistrzów Czytania”, nagrodzeni zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez szkołę. Nagrody zwycięzcom na poziomie etapu klasowego zorganizowali wychowawcy we własnym zakresie.
Wnioski z przeprowadzonego konkursu:
- Do konkursu udało się zaangażować wszystkich rodziców i wszystkie dzieci z klasy II b, III a oraz III b – łącznie 46 osób. Jednak niektórzy uczniowie mimo treningu - nie wywiązali się z regulaminu – brak karty czytania oznaczał dyskwalifikację i utratę szansy wygranej.
- Umiejętności czytelnicze rozwijali zarówno uczniowie zdolni, jak i dzieci napotykające na trudności w czytaniu.
- Konkurs dawał wszystkim uczestnikom jednakowe szanse osiągnięcia sukcesu, gdyż oceniano się w nim czas poświęcony na czytanie, a nie umiejętności czytelnicze czy ilość przeczytanych treści.
- Duża aktywność uczniów i wysokie wyniki indywidualne uczestników świadczą o dużym zainteresowaniu konkursem oraz o udanej współpracy z dziećmi i ich rodzicami.
Wszystkim Dzieciom serdecznie gratulujemy ich sukcesów,
a Rodzicom dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu!Opracowała: Irena Kubicka
BARTEK POLECA "Biało-czerwone marzenia"
MOC JEST Z NAMI - rozstrzygnięcie konkursu
We wtorek na piątej lekcji w bibliotece odbył się konkurs wiedzy dotyczącej sagi Georga Lucasa "Gwiezdne Wojny". Uczestnicy musieli odpowiedzień na czterdzieści pytań o miejsca, postaci i wydarzenia z odległej galaktyki. Konkurs wygrał i tytuł Wielkiego Mistrza otrzymał uczeń klasy VIa Oskar Śliwiński, który poprawnie odpowiedział na 36 pytań.
Warto dodać, że drugie miejsce zdobył również uczeń klasy VIa, Cezary Leśniański, który uzyskał zaledwie jeden punkt mniej. Aby uświadomić na jakim poziomie stał konkurs przytoczymy niektóre z zadanych pytań. Jeśli czujesz się fachowcem w tym temacie, to spróbuj sobie na nie odpowiedzieć: "Co zdecydował kanclerz Palpatine zaraz po uzyskaniu specjalnych uprawnień od senatu?" - "Kto był najgroźniejszym przeciwnikiem Anakina Skywalkera w wyścigach podracerów?" - "Jak nazywała się planeta, na której powstała armia klonów?" - "Gdzie Leia ukryła plany pierwszej Gwiazdy Śmierci?" - "Jaką nazwę noszą mikroskopijne formy życia odpowiedzialne za posługiwanie się mocą?"
SZOPKI BOŻONARODZENIOWE - IIA
Uczniowie klasy IIa wraz ze swoimi rodzicami wykonali tradycyjne szopki bożonarodzeniowe. To co zobaczyła komisja konkursowa, przeszło najśmielsze oczekiwania. To po prostu małe dzieła sztuki. Ale zobaczcie sami: zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM
Drużyna Zdrowych zuchów od początku września realizowała ogólnopolski projekt "Zdrowo jem, więcej wiem". Projekt ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów i rodziców. Zadaniem każdej drużyny jest wykonanie kilku przedsięwzięć oraz opisanie ich w specjalnym raporcie. Tym razem zadania skupiały się na promowaniu jedzenia warzyw i owoców oraz rezygnacji ze słonych i słodkich przekąsek. W ramach projektu obdyło się wiele interesujących zajęć, konkursów oraz akcji na terenie szkoły: konkurs pt: "Baw się z nami - owocami, warzywami", konkurs na najciekawszą grę podwórkową, konkurs pt: "Zdrowe słodycze", tworzenie księgi "Warzyw i owoców" oraz książki kucharskiej "Zdrowe słodycze", akcje promujące zdrową żywność na trenie szkoły. Zdrowe zuchy zachęcały do jedzenia warzyw i owoców oraz zdrowych przekąsek. W projekcie bardzo aktywnie uczestniczyli rodzice, za co serdecznie dziękujemy. Poczynania zespołu można obejrzeć w galerii. Zapraszamy.
Z WIZYTĄ W TEATRZE
10 grudnia uczniowie klas 2a 1b i 1 c wybrali się do Teatru Animacji w Jeleniej Gorze-Cieplicach. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądali spektakl pt. „Brzydkie kaczątko”. Ogromną niespodzianką była wizyta Mikołaja, który rozdawał wszystkim dzieciom słodkości. Na koniec uczniowie mieli okazję poznać występujących w przedstawieniu aktorów, a także zapoznać się z rodzajami lalek, uczestnicząc w profesjonalnych warsztatach teatralnych. Fotogaleria.
Po powrocie do szkoły dzieci wykonały prace plastyczne na temat swoich wrażeń z wizyty w teatrze. Najlepsze z nich zostaną zamieszczone na stronie internetowej teatru. Uczniowie naszej szkoły zadeklarowali zgodnie, że ponownie odwiedzą teatr i chętnie obejrzą następne przedstawienie.
SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI
W tym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje realizację projektu pod patronatem Banku PKO BP w Mirsku. Opiekunem Szkolnej Kasy Oszczędności jest pan Wojciech Firek.
Opiekun SKO w szkole przyjmuje wpłaty gotówkowe od uczniów, a także udziela wypłat z kont uczniów oraz udziela informacji uczniom i ich rodzicom, jak przystąpić do tego programu. Projekt w naszej placówce jest realizowany od 2012 roku.
(użyte logotypy i grafiki pochodzą z oficjalnej strony programu SKO Banku PKO BP)
WYCIECZKA DO CZARCIEGO MŁYNA
...chlebek, pierniczki, ozdóbki i pszczółki
- pierwszaki zwiedzają Czarci Młyn.zapraszamy do kliknięcia i obejrzenia fotogalerii
na naszym profilu na facebook.com
MICHAŁ POLECA "Tajemnicę diamentów"
SZKOŁA NA ŁYŻWACH
Z CYKLU: "W zdrowym ciele, zdrowy duch"
Jazda na łyżwach doskonale dotlenia organizm, uczy koordynacji ruchowej, świetnie wpływa na sylwetkę oraz poprawia humor. Uczniowie z klasy 5a, 5b i 6b mogli się w piątek o tym przekonać. Zabawa była wyśmienita i choć niektórzy łyżwy na nogach mieli pierwszy raz w życiu, to wcale nie zniechęcili się do tego sportu.
SPANKO-CZEKANKO
Ostatnią noc uczniowie klas 1-3 spędzili...
... w szkole. Czekali na Mikołaja. SPANKO-CZEKANKO - akcja, która już drugi rok cieszy się ogromną popularnością... Wszyscy zastanawiali się tylko nad jednym: Kiedy przyjdzie Mikołaj??? Każdy szmer,światło czy usłyszany głos stawiał nas na nogi. Trudno było skupić się spaniu. Wreszcie doczekaliśmy się, bladym świtem Mikołaj przekroczył próg naszej szkoły. Radości i okrzykom nie było końca...
LEKCJA W URZĘDZIE POCZTOWYM
Wizyta w Urzędzie Pocztowym
Dzisiaj, 04 grudnia, uczniowie klasy 2A odwiedzili Urząd Pocztowy w Mirsku. Podczas wizyty mieli okazję do obserwowania pracy pracowników poczty. Zobaczyli sortownię listów i skrytek pocztowych. Pani Naczelnik, która oprowadzała uczniów, zwróciła uwagę jak ważna i ciężka jest praca pocztowca. Uczniowie dowiedzieli się do czego potrzebne są np. kody w adresach, jakie są rodzaje listów. Na koniec wizyty, w ramach podziękowania, mali wycieczkowicze podarowali Pani Naczelnik własnoręcznie wykonane bombki a sami zostali obdarowani słodkościami. To była ciekawa i pouczająca lekcja, za którą raz jeszcze dziękują uczniowie klasy 2 A wraz z wychowawczynią.
kliknij i obejrzyj fotogalerię na naszym profilu na facebook.com
SZKOLNY TURNIEJ PIŁKARSKI fotorelacja
Trwa szkolny turniej piłki nożnej
...zorganizowany przez naszą Szkołę Podstawową i klub sportowy Włókniarz Mirsk. Rozegrano już sześć spotkań. Zapraszamy wszystkich kibiców w czwartki w godz. 13.30-14.30.
PODSUMOWANIE AKCJI "PODARUJ BIBLIOTECE..."
Podsumowanie akcji:
„Podaruj książkę bibliotece”
„Podaruj grę planszową bibliotece”
W listopadzie trwała akcja zbierania książek. W jej wyniku nasza biblioteka wzbogaciła się o 105 ciekawych tytułów. Wpisane one będą na stan biblioteki w styczniu 2016 r. W erze komputerów tak pięknie wydane książki przyczynią się do popularyzacji czytelnictwa i sprawią, że książka nie odejdzie w zapomnienie. W bibliotece korzystamy już z 2 gier edukacyjnych (komputerowych) i 5 gier planszowych podarowanych przez uczniów. Wśród Przyjaciół Szkoły mamy uczniów, nauczycieli, dyrekcję i hurtownię.
Przyjaciele szkoły, którzy podarowali nam swoje cenne książki i gry edukacyjne:Agata Granda z klasy I a
- Jagoda Fill z klasy I a
- Michał Białorusów z klasy III a
- Zuzanna Dolińska z klasy V a
- Aleksandra Konsur z klasy VI a
- Julia Kreis z klasy VI a
- Zuzanna Pieluszczak z klasy VIa
- Mira Waszkowiak z klasy VI a
- Nikola Wójcik z klasy VI a
- Patryk Wadowski z klasy VI a
- Joanna Zielińska-Król
- Danuta Stojanowska
- Iwona Adamczyk
- Piotr Czembrowski
- Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki w Tuliszkowie
Bardzo dziękujemy Przyjaciołom Szkoły. Zamierzamy podobną akcję zorganizować na wiosnę.
Koło Przyjaciół Biblioteki
KONKURS O STAR WARS "MOC JEST Z NAMI"
KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY
Pieśń, Czyn, Wspomnienie - to jedno: to Polska!
Ten cytat A. Oppmana stał się mottem uczniów klasy IIc ze Szkoły Podstawowej im. Osadników Ziemi Mirskiej w Mirsku, którzy przygotowali koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci zaprezentowały najpopularniejsze pieśni patriotyczne z okresu I wojny światowej, np.: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Pierwsza brygada”, „Maszerują strzelcy”. Występ, jako pierwsi obejrzeli rodzice i dziadkowie uczniów, którzy byli pod dużym wrażeniem umiejętności swoich pociech. Po raz drugi dzieci wystąpiły 24 listopada w Domu Pomocy Społecznej w Mirsku, gdzie zostały bardzo ciepło przyjęte. Widzowie koncertu nie kryli wzruszenia, jakie wywołała postawa drugoklasistów. Uczniowie, bowiem z dużym przejęciem i zaangażowaniem, śpiewali pieśni opowiadające historię Polski. Koncert zakończył się ważnym przesłaniem, abyśmy dbali o naszą małą ojczyznę oraz darzyli się wzajemną życzliwością i szacunkiem.
Zapraszamy do kliknięcia i obejrzenia galerii zdjęć z koncertu w Domu Pomocy Społecznej.
OWOCE W PIERWSZEJ CE
„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.
Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki.”Dnia 18.11.2015 r. na zakończenie i podsumowanie cyklu lekcji o owocach, uczniowie klasy Ic wykonali sałatkę owocową. Dzieci przekonały się, że owoce świetnie zastępują niezdrowe słodycze i pysznie smakują.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
MISTRZOSTWA W SUDOKU
Zespół Matematyczno-Przyrodniczy naszej szkoły zaprasza uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w konkursie "Mistrz Sudoku" nastawionego na kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, mobilizowanie uczniów do samodzielnej pracy, kształtowanie postawy zdrowej rywalizacji.
Konkurs będzie się składał z dwóch etapów. W etapie pierwszym rozgrywanym w okresie 02.12-17.12 należy rozwiązać trzy opublikowane diagramy Sudoku: jeden diagram łatwy, jeden diagram średni i jeden diagram trudny, które należy rozpracować w domu i dostarczyć rozwiązania nauczycielom. Do drugiego etapu zakwalifikuje się 15 osób z najlepszymi wynikami.
Drugi etap Konkursu odbędzie się 18 grudnia. Etap będzie przeprowadzony w obecności komisji, która będzie czuwała nad prawidłowym przebiegiem finału, rzetelnie sprawdzi i oceni prace i wyłoni Laureatów. W tym etapie konkursu, uczestnicy będą mieli do rozwiązania również 3 plansze Sudoku na poziomach łatwym, średnim i trudnym. Uczestnicy będą tym razem pracować samodzielnie w szkole.
Dokładniejsze szczegóły znajdziecie na plakatach wiszących na szkolnych tablicach ogłoszeniowych lub uzyskacie je u swoich nauczycieli. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym ciekawym przedsięwzięciu.
PODWÓJNE MISTRZOSTWO GMINY
W dniu dzisiejszym odbyły się gminne mistrzostwa w minikoszykówce rozegrane w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Nasza szkoła była współorganizatorem tych zawodów, gdyż odbywały się one w naszej hali sportowej. W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Mirsk. Rozegrano 12 meczów, po 6 w grupie dziewcząt i chłopców. Spotkania sędziowali: Arkadiusz Dołęga i Tomasz Gajewski. Sędzią głównym był pan Bolesław Faściszewski, technicznym: Michał Siemek. Statuetki i dyplomy wręczył sekretarz gminy - pan Jan Zaliwski.
Nasza męska reprezentacja uzyskała następujące wyniki:
SP Giebułtów | 2 : 10 | SP Mirsk
SP Mirsk | 12 : 0 | SP Krobica
SP Rębiszów | 0 : 6 | SP MirskWygrywając wszystkie swoje spotkania chłopcy zajęli pierwsze miejsce.
Dziewczęta uzyskały następujące wyniki:
SP Giebułtów | 2 : 40 | SP Mirsk
SP Mirsk | 12 : 6 | SP Krobica
SP Rębiszów | 4 : 14 | SP MirskWygrywając wszystkie swoje spotkania dziewczęta zdobyły również pierwsze miejsce.
GRATULACJE !
zapraszamy do kliknięcia i obejrzenia minigalerii zdjęć naszych drużyn
Archiwum Aktualności